Kódování - aktivace elektropřípojky od 1210,-Kč

23. 9. 2015

Aktivace - kódování řídící jednotky elektropřípojky tažného zařízení

U některých typů moderních automobilů je po montáži elektropřípojky nutná její aktivace v systému vozidla. Aktivace slouží ke správnému nastavení řídících jednotek automobilu tak, aby podporovaly a upravily nastavení vozidla při jízdě s připojeným přívěsem a nezobrazovaly se chyby na přístrojové desce vozidla. Jedná se například o automatické odpojování parkovacích senzorů při zapojeném přívěsu, nastavení funkce stabilizace vozidla při jízdě s přívěsem (TSA), zobrazování připojení přívěsu na displeji vozidla, kompletní osvětlení vozu i přívěsu v normální intenzitě, spolupráce s automatickým nastavením výšky podvozku, atd.

Aktivace řídící jednotky se provádí za pomoci speciálního diagnostického zařízení, kterým jsou standardně vybaveny značkové servisy automobilek a větší autoservisy. Menší garáže a dílny takové zařízení k dispozici mnohdy nemají a zákazník po montáži tažného zařízení převezme vozidlo, které řidiči může zobrazovat chybová hlášení nebo vykazuje poruchy některých funkcí např. chyba ESP, tlaku v pneumatikách, adaptivní tempomat, výšková regulace. Příčinou není chybné zapojení elektropřípojky při montáži ani vadný, či "neoriginální" modul elektropřípojky, ale neprovedená aktivace.

Aktivaci řídící jednotky typové elektropřípojky Vám mohou odborně provést v nejbližším autorizovaném servisu příslušné značky automobilu. Výjimečně se motoristé setkávají s neochotou techniků k provedení služby z důvodu montáže tzv. "neoriginálního" příslušenství. Takové jednání samozřejmě nemá žádné technické opodstatnění. Námi dodávané typové elektropřípojky jsou od stejných výrobců, se stejným softwarem jako ty "originální" a jsou programovatelné v každém servisu příslušné značky automobilu. Setkali jsme se s praxí, kdy značkový servis zákazníkovi namísto provedení jednoduché aktivace na diagnostice, nahradil "neoriginální" elektropřípojku  zcela identickou "originální" za mnohonásobně vyšší cenu a až tu mu aktivoval.

Z důvodu stále se zvyšující potřeby aktivace tažných zařízení v moderních automobilech jsme se rozhodli rozšířit naše služby i o tuto činnost. V současné době jsme schopni provádět kódování pro většinu značek a modelů automobilů speciální diagnostikou Off-line. Pro nejnovější, sofistikované systémy vozidel, kde je to nutné, používáme profesionální On-line diagnostiku s propojením na servery automobilek.

NOVINKA - provádíme aktivaci typových elektropřípojek Westfalia a Erich Jaeger pro tažné zařízení u vozidel VW PASSAT B8, od r.v. 2015 (vč. modelů s adaptivním tempomatem). U tohoto vozidla nelze od 1.1.2016 provést aktivaci zadáním SVM kódu do diagnostiky VAS - ODIS.


Kódovaní Off-line diagnostikou ... cena: 1210,- Kč s DPH

Kódovaní Off-line diagnostikou vozidel VW ... cena: 1850,- Kč s DPH

Kódování On-line diagnostikou ... 1950,- Kč s DPH (používáme, pokud nelze kódovat Off-line)kódování