Změny v zápisu tažných zařízení do technických průkazů

01.03.2021Všechny novinky

 

Vážení obchodní partneři,

dovolujeme si Vás upozornit na nová pravidla pro zápis tažných zařízení do technických průkazů, platná od 1.3.2021.

Výtahem z pokynů MDČR:

  • V současné době nemá ministerstvo jakoukoliv kontrolu nad montážními pracovišti jednotlivých výrobců TZ či jejich zástupců. Vzhledem k tomuto budou seznamy montážních pracovišť a vzory typových listů odstraněny z webu ministerstva k 1. 3. 2021. Kontrola montáže bude dále probíhat standardně jako u jiných konstrukčních částí či výbavy.
  • Žadatel o zápis těchto TZ k žádosti přikládá doklad o provedené montáži vázaný na konkrétní vozidlo a konkrétní typ tažného zařízení (např. typový list), společně s dokladem, který osvědčuje, že montážní středisko, které montáž provedlo, bylo výrobcem TZ nebo jeho zástupcem proškoleno na montování TZ.

Nově tedy bude potřeba zákazníkům spolu s typovým litem předat i vytištěnou kopii Vašeho pověření k montáži tažných zařízení.

Plné znění naleznete na stránkách MDČR v kategorii "Tažná zařízení - zápis tažného zařízení do technického průkazu vozidla"

 


Změny v zápisu tažných zařízení do technických průkazů

Jako spotřebitel se v případě vzniku spotřebitelského sporu můžete obrátit na Českou obchodní inspekci (http://www.coi.cz/).

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení